You are currently viewing Jak dawkować i najlepiej stosować grzyby Aloha Fungi? Najlepsze praktyki

Jak dawkować i najlepiej stosować grzyby Aloha Fungi? Najlepsze praktyki

Wysokiej jakości, odpowiednio standaryzowany ekstrakt z grzybów terapeutycznych to fundament (i od tego masz nas!), a jeśli będziesz pamiętać o kilku sprawdzonych praktykach, to przekonasz się o mocy grzybów na własnej skórze. Skorzystaj z naszej wiedzy, a zobaczysz, że zainwestowane pieniądze w grzyby terapeutyczne okażą się dla Ciebie jedną z lepszych decyzji w życiu, a Twoje genialne samopoczucie będzie tego najlepszą miarą.

Poniżej zebraliśmy nasze najlepsze praktyki związane z prowadzeniem pacjentów gabinetu akupunktury Jasny Punkt w Warszawie. A to wszystko w połączeniu z naukowym podejściem do stosowania grzybów terapeutycznych.

Długość trwania kuracji grzybami terapeutycznymi

W przypadku dolegliwości oraz stanów chorobowych minimalny czas kuracji powinien wynosić 3 miesiące (dlaczego akurat tyle? Przeczytaj artykuł o zasadzie 90 dni), a trudniejszych przypadkach od 6 do 24 miesięcy. Tuż po znacznym złagodzeniu objawów należy kontynuować kurację stosując dawki profilaktyczne, aby podtrzymać efekt i wspierać organizm.

Najlepsze pory spożywania grzybów terapeutycznych

Jeśli chcesz zmaksymalizować efekty przyjmowania grzybów terapeutycznych, to istnieją określone okienka w odniesieniu do cyklu hormonalnego, w trakcie których najlepiej przyjmować określone rodzaje grzybów. Przeczytaj.

Dawkowanie – ile gramów dziennie?

Zależy od indywidualnych potrzeb i celów. W przypadku łączenia kilku rodzajów grzybów jednocześnie, sumujemy ze sobą dawki ekstraktu tak, aby mieściły się w poniższych zaleceniach. Przykład: kuracja profilaktyczna składająca się trzech grzybów – kordyceps + reishi + chaga – rano na czczo 0.5 kordycepsu + 0.5 chagi; przed snem 1g reishi (łączne 2 gramy).

Dawki profilaktyczne dla dzieci: od 0.5g do 1g ekstraktu/dziennie.

Dorośli profilaktycznie: 1-2g ekstraktu/dziennie.

Dawki terapeutyczne dla dzieci: od 1 do nawet 3 gramów dziennie.

Dawki terapeutyczne dorośli: od 3 do nawet 5 gramów dziennie.

O jakiej porze najlepiej brać grzyby terapeutyczne?

Najlepiej rozłożyć grzyby na 2-3 dawki dziennie (na czczo, przed obiadem, przed snem lub na czczo i przed snem).

Czy robimy przerwę w braniu grzybów terapeutycznych?

Dla najlepszych efektów stosuj grzyby w tygodniu (od poniedziałku do piątku), a w weekend odpocznij od ich zażywania. Łatwo zapamiętać – w tygodniu pracujemy, w weekend odpoczywamy. 

Czy można łączyć ze sobą różne grzyby?

Zdecydowanie. Im bardziej złożony wzorzec chorobowy tym bardziej złożona powinna być kuracja. Grzyby terapeutyczne działają efektem synergii, dlatego kilka rodzajów w kuracji wzajemnie wspiera swoje działanie. U dorosłych pracujemy zazwyczaj na 2 do nawet 5 rodzajów grzybów grzybów jednocześnie. U dzieci zazwyczaj stosujemy na raz 1-2 grzyby w tym samym czasie. 

Czy odpowiednie żywienie poprawi przyswajalność grzybów?

Na pewno ograniczenie produktów śluzo-twórczych zdecydowanie wpływa na efekty przyjmowania grzybów. Zalecamy stosowanie się do podstawowych czasach dietetyki Medycyny Chińskiej, które udostępniamy bezpłatnie na naszych kanałach społecznościowych, a za dodatkową opłatą doradzamy indywidualnie rozpisując spersonalizowane plany żywieniowe wspierające kurację grzybami terapeutycznymi.

Na zdrowie!

Dodaj komentarz