You are currently viewing Coriolus wyciąga tzw. “Ukryty Patogen”, miej świadomość co to znaczy

Coriolus wyciąga tzw. “Ukryty Patogen”, miej świadomość co to znaczy

Coriolus (Wrośniak Różnobarwny) jest jednym z najpotężniejszych grzybów, który jest stosowany w fungoterapii. Dlatego jeśli chcesz z niego w pełni świadomie korzystać, musisz wiedzieć w jaki sposób działa i czym jest koncepcja “Ukrytego Patogenu”.

“Ukryty patogen” to koncepcja często spotykana w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TMC), odnosząca się do schorzenia/dolegliwości, które pozostaje “uśpione” w organizmie przez pewien czas, zanim ujawnią się jego objawy. Przyjrzymy się temu uważniej.

Ukryty Patogen w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

W Medycynie Wschodniej ta definicja odnosi się do patogenów, które wnikają do organizmu, ale zamiast powodować natychmiastowe objawy, pozostają ukryte wewnątrz ciała, nie ujawniając się przez pewien czas. Te patogeny mogą być przechowywane w różnych warstwach ciała, począwszy od powierzchni skóry, aż po głębsze tkanki i narządy.

Przyczyną może być np. niepełne wyzdrowienie:. Często ukryte patogeny są wynikiem choroby, która nie została całkowicie wyleczona. Na przykład, jeśli ktoś miał przeziębienie i nie wyleczył go do końca, patogeny mogą pozostać w organizmie i zostać “ukryte”. Takie sytuacje dzieją się często wtedy gdy ludzie “nie mają czasu chorować” i nie wyleżą choroby do końca. Na ten stan może wpływać również nieustanne maskowanie objawów poprzez spożywanie np. leków przeciwbólowych.

W Medycynie Wschodniej uważa się również, że różne pory roku są bardziej podatne na różne patogeny. Jeśli osoba zostanie narażona na dany patogen w nieodpowiedniej porze roku, patogen ten może zostać ukryty do momentu, gdy warunki będą bardziej sprzyjające jego aktywacji. W zależności od lokalizacji i rodzaju ukrytego patogenu, objawy mogą się różnić. Mogą to być przewlekłe dolegliwości, nawracające infekcje, zmęczenie, bóle głowy czy problemy z trawieniem. Kiedy ukryty patogen zostaje aktywowany, objawy mogą gwałtownie się nasilić.

W Medycynie Wschodniej ukryte patogeny są traktowane poprzez ich “wyprowadzenie” z organizmu i równoczesne wzmacnianie Qi (energii życiowej) pacjenta, aby wzmocnić obronę organizmu i zapobiec ponownemu zakażeniu. To podejście często łączy się z indywidualnie dobraną mieszanką ziół, grzybów terapeutycznych, akupunkturą, a także dietą i zmianami stylu życia.

Jak to się ma do Coriolusa?

Koncepcja “ukrytego patogenu” w Medycynie Wschodu podkreśla znaczenie holistycznego podejścia do zdrowia i leczenia. Zamiast koncentrować się tylko na leczeniu objawów, Medycyna Wschodnia dąży do zrozumienia i uzdrawiania głębszych przyczyn choroby, uwzględniając unikalne okoliczności każdej osoby. Dlatego suplementując Coriolusa, możesz przez pierwszy czas suplementacji doświadczyć reakcji ozdrowieńczych. Dzięki niezwykłym substancjom czynnym w tym grzybie, organizm nabiera “mocy”, do wyprowadzenia patogenów, które nie służą naszemu ciału. Mówiąc kolokwialnie: to co nas obciąża, musi “wyjść”, dlatego w tym czasie może pojawić się opryszczka, gorączka, osłabienie, bóle głowy, jednymi słowy – oczyszczenie. W tym szczególnym czasie organizm zdrowieje  i transformuje, dlatego daj organizmowi zrobić to, co do niego należy. Co robić w tym czasie? Dużo pić, odpoczywać, spać, jeść lekko i odżywczo – po prostu dać sobie czas. W celu głębszego zrozumienia tego procesu dowiedz się czym są reakcje ozdrowieńcze i zachowaj spokój.

Jeśli leczysz chorobę, ale nie do końca – starasz się robić jakieś zabiegi, ale wciąż nie pozwalasz organizmowi odpocząć i pójść do pracy – to może wystarczyć drobiazg, by patogen się przyjął. Jest to tak zwany “ukryty patogen”, którym może być na przykład wirus grypy, wirusy EB, drożdże, chlamydie czy również borrelia. Objawy mogą nie być znaczące, mogą wyglądać jak początek zwykłej choroby i często występują jako bóle głowy, gardła, obrzęk węzłów, uczucie podwyższonej temperatury, złe samopoczucie czy nawet nietypowa potliwość. Z ukrytym patogenem dobrze poradzi sobie Coriolus.

Z czym dobrze sobie radzi Coriolus:

  • chlamydie
  • candida
  • borelia
  • HIV
  • zakażenia brodawczakiem
  • czerniak
  • chłoniak

Jak możesz zepsuć ten proces? Kiedy nie pozwolisz sobie na objawy, uznasz, że organizm nie wie co robi i np. sięgniesz po antybiotyki lub leki, które ponownie wygłuszą objawy.

Chociaż “ukryty patogen” to koncepcja specyficzna dla Medycyny Wschodu, ma ona pewne podobieństwo do niektórych idei zachodniej medycyny, takich jak przewlekłe infekcje czy reaktywacja wirusa.

Zaufaj procesowi, zaufaj mądrości ciała.

Powodzenia!

Dodaj komentarz