You are currently viewing Sekrety działania Kordycepsu oraz jego skład chemiczny

Sekrety działania Kordycepsu oraz jego skład chemiczny

Przez setki lat Kordyceps był zbierany i wykorzystywany przez Chińczyków, jako środek rewitalizujący, przeciwdziałający starzeniu się, demencji, dodający sił i poprawiający kondycję fizyczną. Mogą z niego korzystać głównie osoby, które są wrażliwe na zimno, zmęczone i wyczerpane. Co ciekawe był zarezerwowany głównie dla arystokracji ze względu na jego niedostępność oraz cenę. Z poziomu Medycyny Chińskiej powiedzielibyśmy, że Kordyceps odżywia esencję Nerek.

Czym jest esencja wg Medycyny Chińskiej?

Esencja jest tym, co otrzymujemy od przodków. Esencja jest podstawową siłą i mocą naszego życia. Z pewnością znasz osoby, które żyją zdrowo, ale wciąż są chore, z kolei inne osoby prowadzą niezdrowy tryb życia i są zdrowe nawet, w póżniejszym wieku. Jest to często związane z esencją. Esencja nerek jest jak świeca – kiedy się spala, umieramy. Esencję wyczerpuje zbyt duża ilość pracy, wykorzystanie rezerw energetycznych, brak snu, pożywienie niskiej jakości lub nieregularna dieta, długotrwały stres, długotrwałe niezadowolenie ze swojej sytuacji, zamartwianie się, lęki czy generalna niestabilność emocjonalna, długotrwała choroba, alkoholizm czy uzależnienie od narkotyków.

Sekrety działania kordycepsu

Sekretem działania kordycepsu są polisacharydy, beta-glukany oraz antyoksydanty. Dzięki nim suplement z ekstraktem z tego adaptogennego grzyba wspomaga działanie układu immunologicznego, wzmacnia organizm i zapobiega rozmaitym schorzeniom oraz infekcjom.

Podstawowe składniki kordycepsu to aktywne substancje: kordycepina i adenozyna, ktróych zawartość w grzybie decyduje o jakości hodowli. Mają szerokie spectrum czynności biologicznych, takich jak np. przenoszenie energii międzykomórkowej. Pozostałe czynne składniki to: polisacharydy, kwas kordycepinowy oraz witaminy A, B, C, E, 16 aminokwasów, dysmutaza ponadtlenkowa (SOD), a także cynk, selen, magnez, żelazo, potas.

Działanie Kordycepsu jest wielokierunkowe:

  • Wzmacnia ogólną odporność organizmu.
  • Wspiera układ oddechowy, zwłaszcza wydolność płuc i wykorzystanie tlenu (przyspiesza adaptację komórek do niskiego stężenia tlenu).
  • Wykazuje właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne, na przykład na gronkowca złocistego.
  • Pomaga zrównoważyć metabolizm cukru we krwi.
  • Zwiększa apetyt i przynosi korzyści przy rekonwalescencji.
  • Zwiększa energię, wytrzymałość, a zmniejsza zmęczenie, co może poprawiać wyniki sportowe.

Jak widać właściwości prozdrowotne tego grzyba są nieocenione, dlatego warto wprowadzić go do swojej codziennej suplementacji, szczególnie jeśli wyczynowo uprawiamy sport lub dużo pracujemy nadwyrężając się zdrowotnie i psychicznie.

Dodaj komentarz